UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Perły Lubelszczyzny

Wycieczki dla ciekawych
Cena: 77,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-PL
Program fakultatywny: ---

Opis

Atrakcje Lubelszczyzny - zamki i pałace, tajemnicze źródła i zapierające dech w piersiach krajobrazy są w stanie zauroczyć każdego. Roztocze, kraina leśnych wąwozów i pól, które niektórym mogą kojarzyć się z Toskanią leży na granicy Wyżyny Lubelskiej i Podola. To prawdziwie pierwotna dzicz, w której występują zarówno pospolite gatunki roślin i zwierząt, jak i te wyjątkowo rzadkie.

To idealne tereny na wyprawy. Podczas wycieczki zobaczymy zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka, Muzem Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym, spędzimy niezapomniane chwile w wąwozie Korzeniowy Dół oraz obejrzymy z przewodnikiem perłę renesansu - miasto Kazimierz Dolny.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Kozłówki

Pałac Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, we wsi Kozłówka - wzniesiony około 1742 roku dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się własnością rodziny Zamoyskich. Przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897–1914. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa. We wnętrzach, które zachowały autentyczny wystrój z przełomu XIX wieku i XX wieku w tym: neobarokowe i neoregencyjne plafony, piece z miśnieńskich kafli, marmurowe kominki, dębowe parkiety, zgromadzona jest również niezwykła kolekcja malarstwa (przeważają portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego), mebli, rzeźb, luster, kobierców, porcelany, złoconych brązów i sreber, które swego czasu stanowiły dawne wyposażenie pałacu. Wnętrza są doskonale utrzymane i posiadają nieporównywalny w Polsce i bardzo rzadki w Europie stopień autentyzmu.

Galeria Sztuki Socrealizmu

Ta niezwykła wystawa ma charakter polityczno-dydaktyczno-artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed wszelkimi przejawami sztuki sterowanej przez rządy totalitarne. Galeria prezentuje najciekawsze prace ze znajdujących się w Muzeum wielkich zbiorów sztuki 1 połowy lat 50, które liczą ponad 1600 rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Są wśród nich dzieła czołowych polskich artystów. Swoistym dopełnieniem galerii są stojące na zewnątrz zdemontowane pomniki: Bolesława Bieruta (z Lublina), Włodzimierza Lenina (z Poronina) oraz Juliana Marchlewskiego (z Włocławka). W Galerii Socrealizmu obejrzeć można Polskie Kroniki Filmowe z lat 50. XX wieku

  • przejazd do Kazimierza Dolnego

Wąwóz Korzeniowy Dół

łKorzeniowy Dół uważany jest za najpiękniejszy z kazimierskich wąwozów. O każdej porze roku można tam spotkać turystów, którzy na własne oczy postanowili zobaczyć te niezwykłe poczynania Matki Natury. Jego niezwykłe ściany, wysokie na kilka metrów, strome i pionowe niejako oprawione zostały przez Matkę Naturę korzeniami i pniami drzew przybierającymi tu niepowtarzalne formy smoków, węży czy maszkaronów.

Muzeum Przyrodnicze

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym powstało w 1982 r. Jego główną siedzibę stanowi spichlerz zbożowy pochodzący z końca XVI wieku, w którym znajduje się sześć sal ekspozycyjnych. W pobliżu usadowiony został również tzw. dom wójtowski z Modliborzyc z drugiej połowy XIX wieku. Mieści się w nim sala dydaktyczna oraz biura i pracownie. Na terenie łączącym oba obiekty założono ogród. Muzeum gromadzi i opracowuje zbiory przyrodnicze z zakresu geologii, paleontologii, botaniki i zoologii, pochodzące głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, liczące obecnie ponad 12 000 okazów. Stanowią one coraz pełniejszą dokumentację przyrodniczą tego terenu.

Spacer z przewodnikiem po Kazimierzu Dolnym

Rynek, Mały Rynek, kamienice Przybyłów, kamienica Celejowska, Wzgórze Zamkowe z Basztą, Góra Trzech Krzyży

  • czas wolny w Kazimierzu Dolnym
  • powrót

Informacje dodatkowe

Region: Lubelszczyzna
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 4-6, Gimnazjum, Licea/Technika, Dorośli, Seniorzy
Tematyka: zabytki, muzea, natura, przyroda
Rodzaj atrakcji: Doliny i wąwozy, Galerie, Kościoły, klasztory, sanktuaria, Miejsce z klimatem, Muzea, Pałace i dwory, Rynki, place i deptaki, Ścieżki przyrodnicze, Zabytkowe budynki, Zamki
Pobierz ulotkę w PDF: ---