UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Poznajemy zawody - Tkacz

Wycieczki klasyczne
Cena: 64,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-PZT
Program fakultatywny: ---

Opis

Poznajemy Zawody to cykl wycieczek, mający na celu zdobycie wiedzy o zawodach – ich istocie, wymaganych predyspozycjach i uzdolnieniach. Oprócz wiedzy teoretycznej poznamy praktyczne aspekty pracy w różnorodnych zawodach.

Podczas naszej wycieczki weźmiemy udziału w warsztatach tkackich, mających na celu popularyzację wiedzy na temat dawnego wykonywania tkanin, zachowując tradycję ręcznego tkania chodników.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Karniewa

Watsztaty Tkackie

Tradycje tkackie na Kurpiach i Północnym Mazowszu istniały od dawna w każdym wiejskim domu. Dzisiaj już tylko w niewielu starych domach można jeszcze odszukać na poddaszu urządzenia tkackie, takie jak kołowrotki czy krosna.

Podczas naszej wycieczki zapoznamy się z historią tkactwa z zastosowaniem surowców naturalnych - len, wełna, Zobaczymy jak przygotowywano stanowisko pracy.

Zajęcia obejmują prezentację czynności i sprzętu (kołowrotek, krosno), związanego z tkactwem - w szczególności z tkactwem ręcznym, charakterystycznym dla regionu Północnego Mazowsza i Kurpi.

Uczestnicy będą mogli zobaczyć proces tkania chodniczków oraz sami wykonać proste wyroby na ramkach tkackich.

Po trudach pracy zrelaksujemy się na terenie gospodarstwa podczas gier i zabaw ruchowych. Na zakończenie upieczemy kiełbaski na ognisku.

  • powrót w godzinach popołudniowych

Informacje dodatkowe

Region: Mazowsze
Dla kogo: Przedszkolaki, Szk. Podst. kl. 0-3
Tematyka: nauka, kultura
Rodzaj atrakcji: Sztuka, rękodzieło ludowe
Pobierz ulotkę w PDF: ---