UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Sielska Wieś Mazowiecka

Wycieczki klasyczne
Cena: 65,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-SWM
Program fakultatywny: ---

Opis

Wizyta w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu to prawdziwa podróż do przeszłości, zaskakujące odkrycia, a przede wszystkim inspirujące spotkanie z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku. Otoczone warzywnymi i kwiatowymi ogródkami czy pasiekami chałupy oraz żyjące tu zwierzęta sprawiają wrażenie wsi wciąż tętniącej życiem.

Dopełnienie wycieczki będzie zwiedzanie Katedry w Płocku ze słynnymi Drzwiami Płockimi i sarkofagami Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz Płockiego Muzeum Diecezjalnego. Dla młodszych uczestników proponujemy zwiedzanie przepięknego płockiego Zoo w przewodnikiem.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Muzeum Wsi Mazowieckiej

Skansen założono w 1971, jako regionalne muzeum etnograficzne. Park Etnograficzny powołano w 1975 na terenie resztówki dworskiej Bojanowo. Pierwsze obiekty sprowadzono w latach 1977-1978. Na terenie obejmującym 60,5 ha na styku rzek Sierpienicy i Skrwy, zgromadzono ponad 80 obiektów małej i dużej architektury. W skład ekspozycji wchodzi: 11 zagród chłopskich z przełomu XIX i XX wieku; zrekonstruowany dworek szlachecki; XVIII-wieczny kościół drewniany z miejscowości Drążdżewo; drewniany wiatrak reprezentujący najstarszy i najpopularniejszy na terenach Europy typ młynów wiatrowych, [koźlak]; wystawy stałe w Galerii rzeźby ludowej i Powozowni. Obecnie w Muzeum zgromadzonych jest ponad 13 000 eksponatów. Układ przestrzenny zrekonstruowanej na terenie skansenu wsi rzędowej nawiązuje do najczęściej występującego na ziemiach polskich typu osad rolniczych. Wygląd zagród wiernie odpowiada ich stanowi w czasach ich świetności.

  • przejazd do Płocka

Muzeum Diecezjalne w Płocku

Zbiory muzealne zapoczątkowały zabytki z katedry płockiej oraz darowizny. W chwili obecnej muzeum posiada ponad 10 tysięcy eksponatów. Do najbardziej interesujących należą: zbiór mazowieckiej rzeźby średniowiecznej, rękopisy i dokumenty od XII do XVI w. (Biblia Płocka, Graduały), kolekcja pasów kontuszowych i szat liturgicznych, a także zbiory malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego XVII i XVIII w.

Bazylika Katedralna w Płocku

Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Płocku należy do najstarszych budowli sakralnych w Polsce. Jest to jeden z najcenniejszych zabytków miasta, kryjący w swoim wnętrzu sarkofag ze szczątkami dwóch władców Polski – Władysława Hermana i jego syna Bolesława Krzywoustego.

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku

dla młodszych grup w mejsce Muzeum diecezjalnego i Bazyliki proponujemy wizytę w Płockim ZOO.

Pięknie położone płockie ZOO zajmuje powierzchnię ponad 10 ha, na których eksponuje 3,5 tysiąca zwierząt reprezentujących ponad 300 gatunków. O jego wyjątkowości świadczy nie tylko atrakcyjne położenie na wiślanej skarpie, któremu towarzyszy malowniczy widok na Dolinę Wisły, ale także różnorodność biologiczna mieszkańców. Płockie ZOO posiada jedną z największych wśród polskich ogrodów zoologicznych kolekcję gadów oraz akwaria morskie i słodkowodne. Niewątpliwą atrakcją jest jedyne w Polsce okno widokowe do obserwacji nurkujących pingwinów i jedna z najładniejszych wśród europejskich ZOO ekspozycja pand małych.

  • czas wolny w Płocku
  • powrót w godzinach popołudniowych

Informacje dodatkowe

Region: Mazowsze
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 0-3, Szk. Podst. kl. 4-6, Gimnazjum, Licea/Technika, Dorośli, Seniorzy
Tematyka: zabytki, muzea, natura, przyroda
Rodzaj atrakcji: Kościoły, klasztory, sanktuaria, Miejsca wypoczynku w mieście, Muzea, Ogrody zoologiczne i botaniczne, Pałace i dwory, Parki i ogrody, Skanseny, Parki Etnograficzne, Sztuka, rękodzieło ludowe, Wiara i obyczaje
Pobierz ulotkę w PDF: ---