UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Tomaszowska Okrąglica i Park Linowy

Wycieczki dla aktywnych
Cena: 75,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-TOiPL
Program fakultatywny: ---

Opis

Tomaszowska Okrąglica to nazwa atrakcji turystycznych w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego składająca się z Skansenu Rzeki Pilicy, Rezerwatu „Niebieskich Źródeł" i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nadgórzyckie". Te unikatowe atrakcje turystyczne, położone na obu brzegach rzeki Pilicy, nawiązują nazwą do używanego niegdyś, gwarowego określenia urokliwych zakoli tej rzeki.
  • Wyjazd w godzinach porannych,
  • przejazd do Tomaszowa Mazowieckiego.

Groty Nagórzyckie

Są pozostałością po podziemnej kopalni piasku szklarskiego, wydobywanego do potrzeb budowlanych i hutniczych w XVIII stuleciu i na początku XIX wieku. Groty składają się z licznych korytarzy, wnęk, zaułków i sal. Największe wyrobisko zwane „Salą Królewską" ma 30 m długości, 25 m szerokości i 3 m wysokości. Najrozleglejsza grota ma długość 120 metrów. Każda grota nosiła inną nazwę, np. Boczna, Borsucza, Chowańcza, Ciemna, Jeziorna, Niedźwiedzia, Taneczna, Złodziejska.

Skansen Rzeki Pilicy

To jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsce w Tomaszowie Mazowieckim. Dokumentuje i popularyzuje dziedzictwo przyrodnicze i historyczne oraz przestrzeń kulturową Pilicy i Nadpilicza. Najbardziej rozbudowana jest ekspozycja zatytułowana „Młynarstwo wodne w dorzeczu Pilicy". Najważniejszym jej elementem jest drewniany młyn wodny, przeniesiony wraz z całym wyposażeniem ze wsi Kuźnica Żerechowska. Pilickie militaria zostały zgromadzone w dziale „Wojenne trofea Pilicy". Prezentowane w nim eksponaty w większości zostały wydobyte z rzeki, a pozostała część pochodzi z terenów nadpilickich. Najcenniejszym i jednocześnie cieszącym się największym zainteresowaniem eksponatem jest eksperymentalny, opancerzony ciągnik artyleryjski Luftwaffe nazywany potocznie „Lufcikiem". W Skansenie Rzeki Pilicy można również oglądać obiekty i eksponaty pochodzące ze Spały – urokliwej, nadpilickiej miejscowości, będącej świadkiem wielu ciekawych wydarzeń.

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła

Krajobrazowy rezerwat przyrody, położony w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego. Na jego terenie znajduje się las olchowy stanowiący ich ostoję. Rezerwat ten obejmuje także silnie pulsujące źródła typu limnokrenowego, które dają początek rzece Jana. Ich urok polega na tym, że woda wybija z dna piasek, który widziany przez taflę wody posiada niepowtarzalną, zieloną barwę o różnych odcieniach, zależnie od warunków pogodowych i kąta padania promieni słonecznych.

Rodzinny Park Przygody Nad Pilicą

Po trudach zwiedzania zapraszamy na chwilę wytchnienia w Rodzinnym Parku Przygody Nad Pilicą. Podczas pobytu do dyspozycji czekają atrakcje: Gibbon Slackline, przejście jedną z tras Parku Linowego, Trampolina, Gokarty oraz konkursy na Leśnym Torze Przeszkód.

  • Powrót do Warszawy w godzinach późnopopołudniowych.

Informacje dodatkowe

Region: Region Łódzki
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 4-6, Gimnazjum
Tematyka: zabytki, muzea, natura, przyroda, aktywny wypoczynek, sport, zabawa
Rodzaj atrakcji: Fortyfikacje i twierdze, Jaskinie, groty, Kopalnie, Podziemne trasy turystyczne, Przygoda i sporty ekstremalne, Rezerwaty i pomniki przyrody, Skanseny, Parki Etnograficzne, Ścianki wspinaczkowe, parki linowe, Ścieżki przyrodnicze
Pobierz ulotkę w PDF: ---