UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Bajkowa Łódź

Wycieczki klasyczne
Cena: 70,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-BL
Program fakultatywny: Bajkowa scenografia - warsztaty w Muzeum Animacji SE-MA-FOR - 20,00 zł/os

Opis

Łódź jak żadne inne polskie miasto zasługuje na miano stolicy polskiej kinematografii. Spośród licznych wytwórni filmowych nadal jednak w Łodzi działają tylko dwa - Wytwórnia Filmów Oświatowych i Programów Edukacyjnych oraz SE-MA-FOR.

Ten drugi, produkujący filmy animowane - rysunkowe i lalkowe - zasłynął zwłaszcza takimi produkcjami, jak Miś Uszatek, Przygody misia Colargola, Zaczarowany ołówek, a także nagrodzonym w 2008 r. Oscarem filmem Suzie Templeton Piotruś i wilk. W Łodzi działa także jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii, w którego zbiorach znajduje się ponad 50 tys. eksponatów prezentujących historię kina i techniki filmowe. Zapraszamy na wyprawę szlakiem Bajkowej Łodzi.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Łodzi

Muzeum Kinematografii

Siedzibą muzeum jest pochodzący z poł. XIX w. pałacyk Karola Scheiblera, jednego z największych łódzkich przemysłowców pochodzenia niemieckiego. Wędrując po muzeum zobaczymy cenne, często unikatowe urządzenia z okresu poprzedzającego wynalazek kina. Prawdziwą perłą jest ciągle eksploatowany, oryginalny, dziewiętnastowieczny fotoplastykon. Są tu także amatorskie i profesjonalne kamery filmowe, projektory i rzutniki, duża kolekcja aparatów i kamer fotograficznych, sprzęt oświetleniowy i pomocniczy. Zwiedzimy również kolekcję projektów scenograficznych i kostiumów do filmów fabularnych, projekty i dekoracje do filmów animowanych, fotosy filmowe, dokumentacje zdjęciowe wybranych realizacji, nagrody i osobiste pamiątki dotyczące największych autorów polskiego kina. Niewątpliwą atrakcją muzeum jest Pałac Pełen Bajek - prezentujący fragmenty scenografii i planów filmowych a także lalki, rysunki i fotosy, filmy i materiały z planu filmowego. Widzowie mogą się zapoznać z tajnikami animacji i własnoręcznie spróbować ożywić filmowe postacie. W ramach naszej wycieczki obejrzymy także wnętrza pałacu i wystawy przybliżające historię rodziny Scheiblerów, zbudowanego przez nich przemysłowego imperium i pałacu przy dawnym Wodnym Rynku w Łodzi.

SE-MA-FOR Muzeum Animacji

Muzeum to jedna z najciekawszych łódzkich placówek kultury, powołana by promować animację, dorobek oscarowego studia SE-MA-FOR oraz szeroko pojętą sztukę audiowizualną. Dziś muzeum to już nie statyczne wystawy, ale sztuka animacji, której można dotknąć. Spotkać tu można kultowych bohaterów SE-MA-FOR-a – Uszatka, Pik Poka, Piotrusia, ale również poznać najciekawsze produkcje z całego świata. Fragmenty scenografii, lalki animacyjne i różne techniki animacji na pewno zainteresują odbiorców w każdym wieku. Zwiedzając będziemy mogli też poznać tajemnice oscarowych filmów - „Tanga" i „Piotrusia i Wilka". Zapoznamy się z etapami produkcji animacji, powstawaniem scenografii filmów anonimowanych, tworzeniem planu zdjęciowego oraz montażem i udźwiękowieniem filmów. Specjalna wystawa poświęcona jest animacji lalkowej - ze względu na tradycję studia SE-MA-FOR. Zarówno w Muzeum, jak i w produkcji filmowej – końcowym etapem powstawania każdego filmu jest jego projekcja. I tak właśnie jest w Muzeum SE-MA-FOR. Na zakończenie zobaczymy krótką projekcję filmu animowanego.

Bajkowa scenografia - warsztaty w Muzeum Animacji SE-MA-FOR

Zajęcia plastyczne, które rozpoczną się krótką projekcją animacji "Parauszek". W tym dniu każdy z nas stanie się na moment reżyserem i scenografem. Naszym zadaniem będzie stworzenie dekoracji do wymyślonego przez nas filmu. Praca rozpocznie się dyskusją, co powinno znajdować się w takim świecie, a co nie. Później w grupach stworzymy piękne scenografie.

  • spacer ulicą Piotrkowską
  • powrót w godzinach popołudniowych

Informacje dodatkowe

Region: Region Łódzki
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 0-3, Szk. Podst. kl. 4-6
Tematyka: zabytki, muzea, sport, zabawa
Rodzaj atrakcji: Muzea
Pobierz ulotkę w PDF: ---