UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Lubelski Trójkąt Turystyczny

Wycieczki dla ciekawych
Cena: 77,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Kod wycieczki: WJ-LTT
Program fakultatywny: ---

Opis

W zachodniej części województwa lubelskiego ulokowały się niezwykle atrakcyjne miejscowości, które tworzą tzw. trójkąt turystyczny. W jego skład wchodzą przepiękny Kazimierz Dolny, Nałęczów i Puławy. O wyjątkowych walorach turystycznych trójkąta decyduje ukształtowanie jego powierzchni oraz bogata historia. Miłośników zwiedzania przyciągnie oczywiście Kazimierz Dolny, perła polskiego renesansu.

Malowniczy Rynek z pięknymi kamieniczkami, klasztor i kościół farny, urokliwe uliczki miasteczka oraz przepiękny widok na Wisłę i lessowe wąwozy. Puławy to oczywiście dawna siedziba książąt Czartoryskich, po których pozostał tu zespół pałacowo-parkowy z licznymi zabytkami. To tutaj znajduje się Świątynia Sybilli, czyli pierwsze w Polsce muzeum otworzone w 1801 roku. Nałęczów, jedyne na Lubelszczyźnie uzdrowisko położone w malowniczej okolicy. Walory krajobrazowe, źródła mineralne oraz specyficzny mikroklimat tworzą zespół unikalnych warunków czyniących niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Puław

Świątynia Sybilli

W Świątyni Sybilli księżna Izabela Czartoryska gromadziła rodzinne pamiątki Sieniawskich, Lubomirskich i Czartoryskich oraz pamiątki po wielkich Polakach, które miały przypominać po rozbiorach Polski pełną chwały przeszłość narodową. W 1830 r., jeszcze przed powstaniem listopadowym, zbiory zostały ewakuowane do Paryża. Potem wróciły do Krakowa, stając się zalążkiem Muzeum Książąt Czartoryskich. W Świątyni Sybilli muzeum zostało reaktywowane dopiero w 1938 r. i jest dostępne do dziś.

Dom Gotycki

Postawiony został z myślą o rozszerzeniu zbiorów narodowych gromadzonych w położonej obok Świątyni Sybilli i lokowania w nim kolekcji sztuki światowej. Powierzchnię ekspozycyjną stanowiły zarówno ściany zewnętrzne z wmurowanymi historycznymi elementami kamiennymi (częściowo zachowane), jak i wnętrza.

  • przejazd do Kazimierza Dolnego

Muzeum Przyrodnicze

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym powstało w 1982 r. Jego główną siedzibę stanowi spichlerz zbożowy pochodzący z końca XVI wieku, w którym znajduje się sześć sal ekspozycyjnych. W pobliżu usadowiony został również tzw. dom wójtowski z Modliborzyc z drugiej połowy XIX wieku. Mieści się w nim sala dydaktyczna oraz biura i pracownie. Na terenie łączącym oba obiekty założono ogród. Muzeum gromadzi i opracowuje zbiory przyrodnicze z zakresu geologii, paleontologii, botaniki i zoologii, pochodzące głównie z terenu Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, liczące obecnie ponad 12 000 okazów. Stanowią one coraz pełniejszą dokumentację przyrodniczą tego terenu.

Spacer z przewodnikiem po Kazimierzu Dolnym

Rynek, Mały Rynek, kamienice Przybyłów, kamienica Celejowska, Wzgórze Zamkowe z Basztą, Góra Trzech Krzyży

  • przejazd do Nałęczowa

Stare Łazienki i Park Zdrojowy

Założycielem i organizatorem Parku Zdrojowego, na którego terenie znajduje się część zabudowań uzdrowiska, był Stanisław Małachowski. Park istniał już w połowie XVIII w., zaś pod koniec XIX w. był powiększony dla potrzeb kuracjuszy. Przecina go szereg alei i ścieżek. Park podzielony jest na 2 części korytem Bystrej, która spiętrzona śluzą rozlewa się w owalny staw.

  • powrót w godzinach późno popołudniowych.

Informacje dodatkowe

Region: Lubelszczyzna
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 4-6, Gimnazjum, Licea/Technika, Dorośli, Seniorzy
Tematyka: zabytki, muzea, natura, przyroda
Rodzaj atrakcji: Domy zdrojowe, pijalnie, Galerie, Kościoły, klasztory, sanktuaria, Miejsce z klimatem, Muzea, Parki i ogrody, Parki zdrojowe, Spa i wellness, Uzdrowiska, Zabytkowe budynki
Pobierz ulotkę w PDF: ---