UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

mobil 602 710 363   tel 22 403 89 17

Mikro i Makroskala

Wycieczki klasyczne
Cena: 90,00 PLN Cena dla grupy 45-49 uczestników
Cennik szczegółowy
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, opiekę licencjonowanego pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, podatek VAT
Kod wycieczki: WJ-MiM
Program fakultatywny: ---

Opis

Zapraszamy na wycieczkę do świata makro i mikroskali. Naszą wycieczkę rozpoczniemy od świata w skali makro. Kopalnia Odkrywkowa Węgla Brunatnego w Koninie to spojrzenie na świat wielkich przestrzeni kopalni i maszyn górniczych, których wielkość potrafi zadziwić.

Przeciwieństwo, świat w skali mikro, czeka nas w Parku Makiet Mikroskala, w którym obejrzymy makiety związane z wydarzeniami historycznymi, przyrodniczymi oraz kultowymi filmami. Sprawdźcie sami jak wygląda świat w skali mikro i makro na naszej wycieczce.

  • wyjazd w godzinach porannych
  • przejazd do Kleczewa

Kopalnia Węgla Brunatnego

Trasa Wycieczki zaczyna się od Dyspozytorni, gdzie uczestnicy wycieczki zapoznają się z charakterystyką zakładu. Dyspozytornia wyposażona jest w sprzęt do zdalnego sterowania pracą maszyn, można tam zobaczyć na ekranach monitorów, jak przebiega praca na wyrobisku. Następnie przejazd z przewodnikiem na taras widokowy, gdzie z góry można zobaczyć pracę górników. Na powierzchni sięgającej horyzontu roztacza się wielki dół. W niektórych jego miejscach widać „stawy" wypełnione wodą, które za kilkanaście lat mają się stać jednym wielkim jeziorem. Z księżycowego krajobrazu kopalni wyrastają tu i ówdzie stalowe potwory, czyli gigantyczne maszyny służące do wydobycia węgla.

  • przejazd do Konina

Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala

W parku znajdują się makiety o tematyce filmowej, przyrodniczej oraz historycznej. Niektóre z nich są interaktywne – to odwiedzający decydują czy jakiś element zagra, zaświeci bądź poruszy się. Odwiedzający park mogą podziwiać m. in. makietę wybuchu w Hiroshimie, filmu „Gwiezdne Wojny", Arki Noego, floty Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, tonącego Titanica, czy makietę lądowania na Księżycu. Na najmłodszych gości parku czeka makieta wesołego miasteczka pełna kolorów i świateł, makieta epoki dinozaurów, a także interaktywne kolejki przejeżdżające przez krainę postaci ze znanych wszystkim bajek. Zwiedzanie Parku Makiet Mikroskala obejmuje:

  • wizytę w pracowni modelarskiej
  • pokaz technik budowy makiet
  • samodzielne wykonanie drobnych prac modelarskich
  • zwiedzanie Parku z przewodnikiem
  • projekcję filmu o procesie powstawania makiet
  • korzystanie z salki rekreacyjno-wypoczynkowej wyposażonej w edukacyjne i eksperymentalne zabawki ze sklepu Mądra Zabawka znajdującego się na terenie Parku.

 

  • powrót w godzinach wieczornych

Informacje dodatkowe

Region: Wielkopolska
Dla kogo: Szk. Podst. kl. 4-6
Tematyka: natura, przyroda, sport, zabawa
Rodzaj atrakcji: Kopalnie, Parki i centra rozrywki
Pobierz ulotkę w PDF: ---