fbpx

U nas zrealizujesz Bon Turystyczny

Filtruj

Góry Świętokrzyskie - 5 dni

z bonem turystycznym
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Góry Świętokrzyskie - 5 dni
Cena: już od 599 zł już od 599 zł
Cennik szczegółowy
Cena sezon niski:
standard 20-26+2 27-32+2 33-39+3 40-44+3 45-49+3 50-54+4 55-60+4
turystyczny 840 zł 742 zł 695 zł 633 zł 607 zł 599 zł 605 zł
podwyższony 906 zł 807 zł 760 zł 697 zł 671 zł 664 zł 669 zł
*** 994 zł 893 zł 848 zł 783 zł 756 zł 750 zł 755 zł
Cena sezon wysoki (11.05-12-06.2021):
standard 20-26+2 27-32+2 33-39+3 40-44+3 45-49+3 50-54+4 55-60+4
turystyczny 883 zł 772 zł 736 zł 667 zł 643 zł 631 zł 625 zł
podwyższony 949 zł 836 zł 801 zł 731 zł 707 zł 696 zł 689 zł
*** 1 037 zł 922 zł 888 zł 817 zł 792 zł 782 zł 775 zł
Cena zawiera: transport autokarem klasy turystycznej, zakwaterowanie w obiektach o wybranym standardzie (szczegóły w ulotce), wyżywienie wg programu, usługi przewodnickie, opiekę instruktorów/animatorów, opiekę licencjonowanego pilota, podatek VAT
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenia NNW
Orientacyjny koszt biletów wstępu: ok. 77 zł

Opis i program wycieczki

DZIEŃ 1

wyżywienie: obiadokolacja

 • Muzeum im. Orła Białego - posiada jedną z największych kolekcji militariów pod gołym niebem w Polsce. Na obszarze ponad 1,5 ha można oglądać wyjątkowe eksponaty, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii. Atrakcją są szczególnie największe eksponaty - IŁ-14 ogromny samolot pasażersko-transportowy i ORP Odważny jedyny ocalały z serii.
 • Dąb Bartek - to najsłynniejsze i najstarsze polskie drzewo. Stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy i Gór Świętokrzyskich. Jedna z legend na temat dębu Bartka mówi, że żołądź, z której wyrosło to pomnikowe drzewo, posadził osobiście książę Mieszko. Ruiny Huty Józef w Samsonowie - ruiny dawnego wielkiego pieca hutniczego na terenie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego. Można tu zobaczyć m in. pozostałości wielkiego pieca, wieżę wyciągową, dawną kuźnię oraz fundamenty stolarni i formierni.
 • Tradycje i legendy świętokrzyskie ze Zbójem Madejem - co byście powiedzieli na wieczór pełen legend świętokrzyskich opowiedzianych przez prawdziwego Zbója Madeja? A może wolelibyście konkurs na największą czarownicę i zbója wycieczki? W trakcie wieczornej zabawy potańczycie także z miotłami i maczugami, odbierzecie pasowanie na zbójnika oraz ... ale o tym sza!

DZIEŃ 2

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

 • Łysa Góra i Klasztor na Świętym Krzyżu - zdobywamy najbardziej znany i najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich z jedną z najstarszych, najpiękniejszych i najbardziej znanych budowli sakralnych w Polsce, miejscem przechowywania relikwii Drzewa Krzyża Świętego. W czasie burzliwych dziejów oprócz funkcji sakralnych był także …jednym z najcięższych więzień. Dziś największa z atrakcji regionu.
 • Gołoborza - jedna z wizytówek Gór Świętokrzyskich, zbudowane z bloków kambryjskiego piaskowca kwarcytowego powstałych ponad 500 mln lat temu.
 • Osada Średniowieczna z warsztatami interaktywnymi - gdy tylko przekroczymy bramę Osady poczujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki z XII/XIV w. które w interaktywny sposób ukazują życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem i wcielić się w rolę słowiańskiego rzemieślnika tj. garncarza, tkacza, kowala czy rymarza. Podczas warsztatów z rzemieślnikami, będziecie mogli wyczarować coś z niczego. Do wyboru warsztaty tkackie, garncarskie, zielarskie i średniowiecznych kulinariów, kowalstwa i rymarsko-szewskie, czerpania i lakowania papieru, kaligrafii, nauki tańca średniowiecznego, "lalek motanek".

DZIEŃ 3

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

 • Dawne więzienie w Kielcach - „wehikuł czasu” gdzieś w oddali dociera do was głos Marszałka, usłyszycie stukot wozu konnego na bruku, bicie dzwonu. Zagłębiacie się w historię… Wycieczka po niegdyś złowrogich murach, teraz ścieżka historyczna w miejscu przyjaznym i otwartym dla wszystkich, którzy chcą poznać historię i dokonania swoich przodków. Stanowiska multimedialne, ekrany dotykowe. Gra terenowa w Dawnym Więzieniu - nietypowa lekcja historii przeprowadzona w formie gry miejskiej. Uczestnicy podzieleni na zespoły ruszą śladem bohaterów historii Kielc. Zróżnicowane tematy gry dostosowane do wieku uczestników.
 • Muzeum Zabawek w Kielcach - posiada ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych, jak i współczesnych. Wszystko zaprezentowane w wyjątkowy i interesujący sposób. Na wystawach interaktywnych można nie tylko obejrzeć, ale także dotknąć eksponatów.

DZIEŃ 4

wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja

 • Zamek Królewski w Chęcinach - malownicze ruiny warowni z XIII/XIV w. Można tu nie tylko poczuć pod palcami mury pamiętające króla Kazimierza Wielkiego czy królową Bonę, ale także zobaczyć na własne oczy stroje i broń z ich epoki lub posłuchać średniowiecznej muzyki. A co kryją mury zamku w Chęcinach? Przekonajcie się sami.
 • Centrum Nauki Leonardo da Vinci - to drugi co do wielkości, po warszawskim Centrum Kopernik, park nauki w Polsce. W centrum wszystkie eksperymenty naukowe można przeprowadzić samemu, a służą do tego bardzo ciekawe eksponaty, które zmieniają zdobywanie wiedzy w zabawę.

DZIEŃ 5

wyżywienie: śniadanie

 • Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach - to nietypowe i bardzo zróżnicowane muzeum działa na terenie dawnego zakładu wielkopiecowego z XIX wieku. Na trasie zwiedzania zobaczymy obiekty byłego zakładu hutniczego poczynając od estakady kolejowej, przez boksy magazynowe, wieżę ciśnień aż do Wielkiego Pieca, który jest najcenniejszym obiektem w Muzeum. Niezwykle interesująca jest wystawa paleontologiczna ze zbiorem skamieniałości z okresu permu, jury i kredy znalezionych w rejonie Gór Świętokrzyskich. Ciekawą ekspozycją jest też wystawa samochodów produkowanych przez byłą Fabrykę Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, w tym najstarszy Star 20 i uczestnik rajdu Paryż- Dakar Star 266R. Jest też odtworzony na oryginalnym podwoziu papa-mobile - samochód papieża.
 • Opactwo Cystersów w Wąchocku - jest jednym z najlepiej zachowanych zabytków romańskiej architektury cysterskiej w Polsce. Trasa zwiedzania obejmuje: Muzeum Pamięci Walki o Niepodległość Narodu, grób Jana Piwnika „Ponurego”, klasztorne krużganki, romański kościół, kapitularz, karcer, fraternię, wirydarz, refektarz oraz klasztorne ogrody.
 • Skwer Sołtysa z Wąchocka - dlaczego mieszkańcy Wąchocka wychodzą w pole z łukami? … Odpowiedź na to i wiele innych zagadek znajdziecie na skwerze z pomnikiem Sołtysa w Wąchocku. Gdy się już pośmiejemy… czekają nas kolejne atrakcje: place zabaw, siłownia na powietrzu, ścieżka wokół zbiornika wodnego.

Orientacyjna godzina powrotu 18.00

Interesują Cię szczegóły? Zadzwoń lub napisz!

RAZEMwPOLSKE.pl
RAZEMwPOLSKE.pl
602 710 363
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje dodatkowe

Rodzaj aktywny wypoczynek, warsztaty temtyczne, zabytki i muzea, natura, przyroda, wyjazd integracyjny
Grupa wiekowa SP kl. IV-VI, SP kl. VII-VIII
Standard noclegu turystyczny, podwyższony, ***

Lokalizacja i Region

Góry Świętokrzyskie i Kielecczyzna
Kilece

Komentarze

Zobacz także

Farma IluzjiFarma Iluzji
Popularnejuż od 87 zł z programem!
Czy można się uczyć przez zabawę? TAK!!! Na Farmie Iluzji przeżyjecie przygody rozwiązując zagadki i zadania oraz zobaczycie rzeczy, które nie powinny istnieć. ...
Rodzaj aktywny wypoczynek, nauka, kultura, wyjazd integracyjny, sport i zabawa
Dni 1
Kotlina Kłodzka + Praga + Skalne Miasto - 5 dniKotlina Kłodzka + Praga + Skalne Miasto - 5 dni
z bonem turystycznymjuż od 639 zł
Ta wycieczka, to niesamowita podróż w czasie od zamierzchłej przeszłości, przez czasy wielkich królów i potężnych twierdz po tajemnice II wojny światowej. ...
Rodzaj aktywny wypoczynek, zabytki i muzea, natura, przyroda, wyjazd integracyjny
Dni 5
Standard noclegu turystyczny, podwyższony
Szydłów - polskie CarcassonneSzydłów - polskie Carcassonne
Nowa ofertajuż od 57 zł
Szydłów to miasteczko ze świetnie zachowanym średniowiecznym układem przestrzennym z murami obronnymi, dzięki czemu czasem bywa nazywany „polskim Carcassonne”. ...
Rodzaj zabytki i muzea
Dni 1